تشکل ها و مجموعه ها

اگر با جمعی از نوجوانان و جوانان مرتبط هستید و می‌توانید با استفاده از توان مربیان و اساتید، حلقه یا کلاس یا جلسات پرسش و پاسخ برگزار کنید، خدمات زیر برای شما ارائه می‌شود

معرفی استاد

مجموعه‌ها و موسساتی که درخواست حضور استاد در مجموعه و  شهر خود را دارند فرم زیر را تکمیل نمایید. پس از بررسی درخواست‌ها توسط دبیرخانه بررسی و با شما تماس گرفته خواهد شد.

حداقل فاصله زمانی لازم بین تاریخ ثبت درخواست و تاریخ برگزاری برنامه سه هفته می باشد در غیر اینصورت به در خواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد.

برای دعوت از اساتید، ابتدا باید فرم موجود در لینک ذیل را تکمیل نمایید. درخواست ارسالی پس از امکان سنجی و بررسی در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ داده شده و با شما تماس خواهیم گرفت.

هفت روز در بهشت

در طراحی اردوهای آموزشی، معرفتی و تفریحی«هفت روز در بهشت» سعی بر آن شده است به ساحت‌های مختلف انسان توجه گردد به نحوی که مباحث عقلی، معنوی، مهارتی و هیجانی در آن بنا به مقدورات و محدودیت زمانی گنجانده شود.

نخِ متصل کننده بخش‌های مختلف اردو، همراهی مداوم یک مربی و در کنار آن طراحی نظام باشگاهی با هدف کسب و خرج امتیاز است که نوجوانان با نظارت و بدون دخالت مربی دست به تشکیل گروه، تقسیم مسئولیت، تلاش برای کسب «اکسیر» بیشتر و در نهایت کسب جوایز می‌زنند.

توضیحات تکمیلی

دوره تربیت استاد و مربی «برهان»

دبیرخانه برترین آرزو به منظور توسعه و گسترش این الگوی معرفتی نیاز به بازوان عملیاتی در سراسر کشور دارد که به همین منظور اقدام به آموزش و تربیت نیروهای متخصص در این حوزه کرده است، تشکیل هسته‌های تربیتی خودجوش مردمی در استان‌های کشور (مجموعه ای از گروه‌ها، عناصر، تشکّل‌ها و فعّالین تربیتی که آمادگی برگزاری دوره‌های معرفتی هفت روز در بهشت را در منطقه، شهر و استان خود داشته باشند) و شبکه‌سازی این هسته‌ها در سرتاسر ایران و همچنین شناسایی، توانمندسازی و شبکه‌سازی اساتید اعتقادی و مربیان تربیتی ویژه جوانان و نوجوانان (برهان) در سطح کشور برای برگزاری دوره‌های معرفتی در سراسر ایران عزیز از جمله برنامه ‏های کادرسازی دبیرخانه برترین آرزو به شمار می‎رود.

جزئیات بیشتر از

دوره های برهان

از منظری دیگر عامل اصلی در تبیین کتابها و معارف تولید شده و انتقال بهینه شده مطالب متناسب با ظرفیت و نیاز افراد به جوانان و نوجوانان اساتید و مربیان طلبه می‌باشند که اساساً با محتوای موجود همراه بوده و این مباحث را فهم و درک کرده باشند و از طرفی توان و مهارت ارتباط‌گیری با جوانان را نیز دارا باشند. طهارت نفس و باور به سلوک توحیدی و حرکت و سیر عملی به سوی حضرت حق از الزامات این عرصه می‌باشد.
وظیفۀ شناسایی و معرفی طلاب با شاخص‌های فوق بر عهدۀ تشکل‌ها و مجموعه‌ها می‌باشد. دبیرخانۀ برترین آرزو پس از گزینش و مصاحبه با افراد معرفی شده به جهت رعایت حداقل‌های مورد انتظار یا دوره‌های توانمند‌سازی ویژه اساتید و مربیان را در مشهد مقدس میزبانی خواهد کرد.
دبیرخانۀ برترین آرزو در نظر دارد هر 2 ماه یک نوبت دورۀ توانمند‌سازی فوق را برای افراد منتخب معرفی شده از خواهران و برادران برگزار نماید. هزینۀ ایاب و ذهاب و تهیۀ کتابها بر عهدۀ فرد معرفی شده بوده و برگزاری دوره با طول مدت 7 یا 9 روز بر عهدۀ مؤسسه جوانان می‌باشد.
تعامل با طلاب و اساتید و مربیان آموزش دیده بر عهدۀ تشکل‌ها و مجموعه‌های معرفی کننده می‌باشد و مؤسسه جوانان نقشی در این حوزه ندارد.
* دبیرخانۀ برترین آرزو آمادگی دارد در صورت معرفی گروهی طلاب و اساتید و بعد از طی گزینش و مصاحبۀ اولیه با ایشان نسبت به برگزاری دورۀ خارج از بازه‌های اعلانی در مشهد مقدس اقدام نماید.
* در صورت درخواست برگزاری دورۀ برهان در مراکز استان‌ها با حضور طلاب منتخب و گزینش شده، این مؤسسه آمادگی برپایی دوره به شکل غیر حضوری و مجازی دارد که سازه‌کار آن در سایت برترین آرزو اعلان می‌شود.
نکته: به عزیزان شرکت کننده در دوره‌های فوق، گواهی‌نامۀ پایان دوره تقدیم خواهد شد.